"Dołącz do paczki"- szczegóły dotyczące akcji "Szlachetna Paczka"

Rusza realizowany już po raz siódmy  w naszej szkole projekt "Szlachetna Paczka", polegający na pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego rejonu.
Tradycyjnie, zamiast kupować sobie wzajemnie prezenty na „mikołajki”, robimy prezent dla kogoś, kto pomocy bardzo potrzebuje.

Z bazy rodzin, która była zamieszczona na stronie Szlachetnej Paczki wybraliśmy jedną, dla której wszyscy wspólnie (chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele) przygotujemy świąteczną paczkę.
 
Opis tej "naszej" rodziny i lista jej potrzeb znajduje się w załączniku na dole strony.
 
Pod linkiem www.lista-osobista.pl/lista/3928/szlachetna_paczka_2017.html
znajdziecie Państwo listę innych potrzeb rodziny (poza żywnością, chemią i art. szkolnymi). Można tam wybrać jakąś konkretną rzecz z listy i ją zarezerwować. Hasło dostępu zostało przekazane rodzicom dziś droga mailową. 
W przypadku rezerwacji jakiegoś artykułu, prosimy o podanie danych rezerwującego (n.p. imienia i nazwiska swojego dziecka lub własnego, a jeśli chcecie Państwo zachować anonimowość, prosimy podać informację o tym, kto jest darczyńcą, mailem lub telefonicznie (adres koordynatora Paczki w naszej szkole joanna.chojnacka.gr@gmail.com nr tel. 608267996).
Uczniowie mogą również przekazać informację o chęci zakupu konkretnej rzeczy z tej listy swojemu wychowawcy lub pani psycholog w szkole. Można również złożyć deklarację na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/events/134277500605152/
 
Artykuły żywnościowe, środki chemiczne i przybory szkolne, potrzebne rodzinie chętni uczniowie przynoszą do paczki w/g „klucza”:
kl.  5 a mąkę, warzywa w puszce
kl. 5 b cukier, dżem (głównie truskawkowy) 
kl. 6 a ryż, owoce w puszce
kl. 6 b makaron, herbatę
kl.7 a i 7 b:  kasza gryczana, olej/oliwa, przybory szkolne
 
kl. II a płyny czyszczące do domu, płyn do mycia naczyń
kl. II b pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło/żel do mycia, 
kl. II c szampony
 
klasy III: proszki do prania, płyny do płukania, środki higieniczne.
 
Każdy do paczki może dorzucić coś słodkiego.
 
To, co chcemy podarować, dostarczamy do szkoły od piątku 1 grudnia do wtorku 5 grudnia do godz.16.00 (prosimy o podpisaniu darów, które przekazujemy, ponieważ za udział w tej akcji charytatywnej można zdobyć punkty w obszarze wolontariat). 
Paczka do rodziny pojedzie w dniu finału 9  grudnia 2017 roku.