AKTUALNOŚCI

 

 

 • Na stronie CKE przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty

  2017-12-18

  Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ukazały się przykładowe arkusze egzaminacyjne dla przyszłorocznych ósmoklasistów. Zachęcamy uczniów klas VII do zapoznania się z materiałami. Obejmują przykładowe zadania z przedmiotów egzaminacyjnych (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego) oraz modele oceniania.

  Adres strony: cke.gov.pl/

  Czytaj całość...
 • Sprawdziany semestralne i warszaty z jezyka angielskiego

  2017-12-14

  W dniach 15 i 18 grudnia ( piątek i poniedziałek) klasy VII oraz klasy 2 i 3 gimnazjum przystępują do sprawdzianów semestralnych. Sprawdziany dla klas VII mają  formę zbliżoną do przyszłorocznego egzaminu ósmoklasisty, dla klas 2 i 3 - formę nawiązującą do egzaminu gimnazjalnego. Stąd wynika zróżnicowany dla poszzcególnych grup uczniów czas pisania. O szczegółach uczniowie zostali poinformowani.

  Po sprawdzianach - zajęcia według zmienionego planu.

  Ponadto klasy V i VI 15 grudnia (piątek) wezmą udział w warsztatach języka angielskiego prowadzonych poza szkołą.

  Warsztaty z jezyka angielskiego dla klas VII odbędą się 18 grudnia (poniedziałek) po sprawdzianach semestralnych. Będą przeprowadzone na miejscu, w naszym szkolnym budynku przy ul. Brzozowej.

  Czytaj całość...
 • Pierwszy sezon Book Morning Library! - zakończony z udziałem naszych uczennic

  2017-12-13

  Trzy nasze uczennice - Ewa Fadrowska, Ida Folwarska i Olga Przeszło zaangażowały się w projekt Book Morning Library! realizowany w ramach programu Partnerstwo dla Książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 14 grudnia we czwartek w Bibliotece Publicznej w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się uroczyste zakończenie prac nad projektem. Wezmą w nim udział nasze uczestniczki oraz ich koleżanki i koledzy z obu klas szóstych.

  Gościem specjalnym uroczystości będzie Pan Michał Nogaś - dziennikarz, krytyk literacki oraz znawca mediów.

  Gratulujemy dziewczynom tak owocnego zaangażowania w ciekawy i bardzo pożyteczny projekt kulturalny. Rezultaty ich działań można oglądać na stroniewww.bookmorninglibrary.pl/

  Czytaj całość...
 • Nasz Mikołajkowy Konkurs Sportowy

  2017-12-12

  W sobotę 9 grudnia 2017 r. odbyła się kolejna 5.edycja Mikołajkowego Konkursu Skoku Wzwyż organizowanego przez nasz klub sportowy UKS MTE Milanówek.

  W kategorii młodzieżowej dziewcząt 2. miejsce zajęła zawodniczka UKS MTE Milanówek Basia Burlewicz. Wśród chłopców 1. i 2. miejsce zajęli zawodnicy UKS MTE Milanówek i jednocześnie uczniowie naszej szkoły Bartek Fenicki i Igor Klukowski.

  W konkursie dzieci w grupie dziewcząt 3. miejsce zajęła zawodniczka UKS MTE Milanówek Antonina Burlewicz, w grupie chłopców – 1. miejsce zajął uczeń naszej szkoły Wiktor Bartosiński z klasy 6b.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok.

   

  Czytaj całość...
 • Dobre wieści o konkursach klas 7

  2017-12-11

  Mamy wreszcie potwierdzone informacje o awansach naszych uczniów klas 7 do rejonowych etapów konkursów przedmiotowych.

  W etapie szkolnym Konkursu Języka Polskiego dla klas 7 do etapu rejonowego awansował nasz uczeń klasy 7b Filip Koska.

  W etapie szkolnym Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 7 do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Matylda Białkowska z 7a oraz Julia Talmont - Kamińska i  Maciej Reichel z 7b.

  Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

  Czytaj całość...