Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

Historia

 

Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego powstała w wyniku przekształcenia w szkołę podstawową działającego od 1.09.1999 r. Gimnazjum Społecznego Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego i rozpoczęła działalność 1.09.2018 roku. Nasza szkoła kontynuuje najlepsze tradycje cieszącego się od wielu lat renomą i popularnością gimnazjum na Brzozowej. 

Siedzibą główną szkoły jest historyczny budynek Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej przy Brzozowej 1A założonej w 1924 roku przez rodzeństwo Henryka i Stanisławę Witaczków a zakupiony przez MTE jesienią 2005 roku. W budynku mieszczą się oddziały klas 4-8 oraz administracja szkoły.

Drugą lokalizacją jest budynek przy Królewskiej 86/88. Mieści on oddziały klas 1-3. 


 Prowadzimy oddziały klas I, II i III edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziały klas IV, V, VI VII i VIII. W naszej ofercie edukacyjnej mamy m.in.:

  • rozszerzony i wzbogacony o autorskie propozycje naszych nauczycieli program nauczania przedmiotów ogólnokształcących, 
  • rozszerzony program nauczania  języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego,
  • szeroki wybór zajęć dodatkowych – w szkole działa kilka grup teatralnych, koła językowe, chemiczne, matematyczne, informatyczne, przyrodnicze i biologiczne oraz koło gier planszowych, filozoficzne i literacko - filmowe,
  • opiekę psychologiczną i pedagogiczną oraz terapię pedagogiczną
  • prężnie działający wybierany w powszechnych wyborach i mający autentyczny wpływ na działanie szkoły Samorząd Uczniowski
  • możliwość wyboru zajęć sportowych i uprawianie sportu w ramach  Uczniowskiego Klubu Sportowego MTE