Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Sukcesy naszych uczennic w filozofowaniu

Utworzono dnia 14.06.2021

Nasze drugoklasistki - Lena Bazylczuk i Marianna Grochal zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Dzieci Filozofują. To olbrzymi sukces uczenic i grupy przygotowujących ich  do konkursu nauczycieli - Marcina Jażyńskiego,  Agnieszki Krzysiak i Magdaleny Niedzieli.

Gratulujemy Lenie i Mariannie oraz filozofującym z uczennicami nauczycielkom i nauczycielowi. 

 
czytaj dalej na temat: Sukcesy naszych uczennic w filozofowaniu

Konkursy Języka Niemieckiego - c.d.

Utworzono dnia 09.06.2021

Marysia Berezowska ​z klasy 8 została laureatką Międzynarodowego Konkursu Lingwistycznego Języka Niemieckiego. 

W konkusie Miasta Niemieckiego Obszaru Językowego tytuły laureatek zdobyły trzy nasze uczennice: Marysia Berezowska i Karolina Pomarańska z klas 8 oraz Karolina Płóciennik z klasy 7. 

Skladamy serdeczne gratulacje. 

czytaj dalej na temat: Konkursy Języka Niemieckiego - c.d.

Nasi uczniowie w finale konkursu "Bitwa Warszawska 1920 roku"

Utworzono dnia 09.06.2021

W tegorocznej edycji konkursu "Bitwa Warszawska 1920 roku. Przełomowy moment historii Polski i Europy" nasi uczniowie klas 8 Mateusz Jaroszewski i Piotr Jaroszewski zdobyli tytuł finalisty. 

Serdecznie gratulujemy. 

Cała Brzozowa wspiera nasze ósmaczki i naszych ósmaków

Utworzono dnia 24.05.2021

Od jutra przez trzy kolejne dni - wtorek, środę i czwartek - cała Brzozowa wspiera nasze ósmaczki i naszych ósmaków zdających swoje egzaminy z polskiego, matematyki i angielskiego. 

Życzymy Wam natchnienia, spokoju i wiary. Duch miejsca i moc Brzozowej niech Wam towarzyszą, a my wszyscy trzymamy za Was kciuki i emitujemy w Waszą stronę  całe wiązki pozytywnej energii.

czytaj dalej na temat: Cała Brzozowa wspiera nasze ósmaczki i naszych ósmaków

Konkursy Języka Niemieckiego - dalsze sukcesy naszych uczennic i uczniów

Utworzono dnia 04.05.2021

Przekazujemy kolejną radosną informację o sukcesach naszych uczennic i uczniów w konkursach języka niemieckiego. W Międzynarodowym Konkursie Języka Niemieckiego Landeskunde Schweiz/Lichtenstein tytuł laureatki zdobyły Karolina Płóciennik oraz Karolina Pomarańska, a tytuł laureata - Nikodem Zastawa i Bruno Pomarański

W Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego "Czasowniki nieregularne" mamy 3 laureatki: Karolinę Pomarańską, Kingę Zajdel i Marysię Berezowską

Gratulujemy!

Pozostałe konkursy związane z językiem niemieckim, w których także biorą udział nasze uczennice i nasi uczniowie, zmierzają do etapów finałowych. Trzymamy kciuki!

czytaj dalej na temat: Konkursy Języka Niemieckiego - dalsze sukcesy naszych uczennic i uczniów

Przekaż 1% na rozwój Brzozowej

Utworzono dnia 27.04.2021

Jesteśmy w okresie rozliczeń podatkowych za rok 2020. Nasze Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne jest od wielu lat organizacją pożytku publicznego, stąd nadal gorąco zachęcamy do przekazywania 1% podatku na dalszy rozwój naszej szkoły.

 

W poprzednim roku podatkowym dzięki hojności rodziców, opiekunów i innych darczyńców wpłynęło na konto MTE  ponad 70 tys. zł., które zostały przeznaczone przede wszystkim na cyfryzację szkoły. Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy. 

W tym roku podobnie – przekazane darowizny MTE planuje przeznaczyć na zakup monitorów multimedialnych do jak największej liczby sal. Sprawdzają się one zarówno w pracy online, jak i na lekcjach stacjonarnych. 

Drugi ważny kierunek to rozpoczęcie procesu wyciszania szkolnych pomieszczeń poprzez montaż specjalnych mat akustycznych.

Informacje o sposobie przekazania 1% znajdą Państwo na szkolnej stronie w zakładce MTE.

czytaj dalej na temat: Przekaż 1% na rozwój Brzozowej

Alfik Matematyczny- sukcesy klas 2

Utworzono dnia 22.04.2021

W tegorocznym Alfiku Matematycznym wystartowała liczna grupa uczennic i uczniów klas 2. Osiągnęli świetne wyniki. Składamy gratulacje i dziękujemy za tak liczne i wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły: Jankowi Olborskiemu,  Michalinie Knop, Adamowi Sobierajowi, Oktawianowi Łaskiemu, Poli Woźniak, Marysi, Lenie Bazylczuk, Jankowi Żuławskiemu, Amelce Stelmach oraz Mikołajowi Kobylińskiemu.

Szczególne gratulacje należą się Jankowi Olborskiemu, który ze swoim wynikiem znalazł się w pierwszej setce najlepszych startujących w całym województwie mazowieckim. 

czytaj dalej na temat: Alfik Matematyczny- sukcesy klas 2

Szymon przeciera szlak do rzeźbiarstwa

Utworzono dnia 21.04.2021

Zawsze z wielką przyjemnością piszemy o sukcesach naszych uczennic i uczniów.

Nasz uczeń klasy 5 Szymon Krygielski otrzymał dyplom uznania za udział w XIII Konkursie Rzeźbiarskim dla dzieci i młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego organizowany przez Centrum Kultury i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. 

Gratulujemy Szymonowi! Może w kolejnej edycji wystartują także inni nasi uczniowie oraz inne uczennice. Szlak do rzeźbiarstwa przetarty. Dziękujemy!

czytaj dalej na temat: Szymon przeciera szlak do rzeźbiarstwa

Dodatkowa rekrutacja do klas 4

Utworzono dnia 15.04.2021

Ze względu na duże zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną, podjęliśmy decyzję o utworzeniu dodatkowego oddziału klasy IV na rok szkolny 2021/22.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dokumenty rekrutacyjne mogą Państwo pobrać z naszej strony internetowej. Zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Dodatkowa rekrutacja do klas 4

Nasza Emilka naprawia świat

Utworzono dnia 12.04.2021

Zdjęcie naszej uczennicy z klasy 5 Emilki Wiśniewskiej z milanowskiego targu wzrusza każdego

Na kartonie ustawione ulubione zabawki, w drugim kartonie – własnoręcznie wykonane bransoletki. A to wszystko, by ratować ukochane konie skazane na rzeźnię.

Emilko, „nigdy nie będziesz siedziała sama”.  To głos z Brzozowej, Twojej szkoły, która jest z Ciebie bardzo dumna.

Dzięki takim osobom, jak Ty, świat staje się coraz lepszy.