Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Działalność w Samorządzie Uczniowskim daje naszym uczniom i uczennicom wiele możliwości do rozwoju swoich talentów i pasji. Co roku kandydaci i kandydatki do SU przygotowują kampanię wyborczą zwieńczoną debatą i wyborami.

Najlepszą wizytówką naszego Samorządu Uczniowskiego są nasi uczniowie i nasze uczennice. Poniżej wypowiedź Natalii, która w tym roku szkolnym jest uczennicą 8 klasy i przewodniczącą naszego samorządu.

 

Gdy wstępowałam w 6-klasie po raz pierwszy do samorządu byłam bardzo podekscytowana, że będę mogła uczestniczyć i organizować coś dla uczniów (którym sama przecież jestem) jakieś zajęcia czy atrakcje by umilić uczniom czas szkolny, który często jest stresujący, by uczniowie nawet w szkole mogli się momentami “wyluzować” i miło spędzić czas wśród swoich rówieśników. Kiedy pod koniec 7-klasy spotkał mnie zaszczyt pełnienia funkcji tymczasowej przewodniczącej bardzo się ucieszyłam, bo było to wielkie wyróżnienie, a z drugiej strony bardzo się przestraszyłam, gdyż nie byłam pewna czy podołam tak odpowiedzialnemu zadaniu. Praca w samorządzie szkolnym jest bardzo satysfakcjonująca. Umożliwia realizację pomysłów uczniów, jak również uczy współpracy, samodzielności i odpowiedzialności. Moja praca w samorządzie polegała m.in. na organizowaniu nocek filmowych, zawodów Brzozowa Cup, zbiórek na różne cele charytatywne, zabieraniu głosu podczas Rad Szkoły i informowaniu nauczycieli oraz rodziców o podejmowanych działaniach. Zdaję sobie sprawę, że organizacja różnych wydarzeń jest bardzo trudna i czasochłonna, ale jestem pewna, że nasz samorząd szkolny podoła tym zadaniom.