Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

Utworzono dnia 23.06.2020

Miło nam poinformować, że wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała liczna grupa naszych uczennic i  uczniów. Są to: czwartoklasistka Lena Banasiak i Wiktor Dziduszko, piątoklasistki Ala Sobczak i Łucja Chłopik, siódmoklasistki i siódmoklasiści  Kinga Zajdel,  Mateusz Jaroszewski, Olivier Miazek i Piotr Jaroszewski oraz ósmoklasistki  Aleksandra Czerniak , Magdalena Jurczak i Maja Kaźmierska.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i uczniom oraz składamy gratulacje i podziękowania całemu zespołowi naszych matematyczek. 

 

czytaj dalej na temat: Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

Podziękowanie dla klas 8

Utworzono dnia 19.06.2020

Drogie Ósmaczki i Drodzy Ósmacy, 

wychowawczynie, dyrekcja, wszyscy nauczyciele i nauczycielki oraz pracownicy i pacowniczki naszej szkoły składają Wam podziękowanie za wzorową postawę podczas egzaminu ósmoklasisty. W tym niełatwym dla Was czasie i warunkach, w jakich przyszło Wam go pisać, wykazaliście się ogromną dojrzałością i zrozumieniem dla wszystkich obostrzeń związanych z przeprowadzeniem tego egzaminu.

Jesteśmy zbudowani Waszym zaangażowaniem i podejściem do zadań egzaminacyjnych oraz wszelkich procedur i ustaleń.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie dla klas 8

Na Brzozowej dzieci filozofują i to jak!

Utworzono dnia 17.06.2020

Zuzia Jędrzejewska z 6a zajęła II miejsce w  Konkursie Filozoficznym dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej "Dzieci filozofują". Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Aqueduct a celem jest, jak piszą na swej stronie członkowie stowarzyszenia, "promowanie edukacji filozoficznej dla najmłodszych uczniów". 

Tym promowaniem i filozofowaniem z dziećmi mniejszymi i większymi od lat zajmuje się w naszej szkole Pan Marcin Jażyński.

Gratulujemy Zuzi i jej mistrzowi - Panu Marcinowi Jażyńskiemu. 

Egzaminy ósmoklasisty

Utworzono dnia 15.06.2020

Wszystkim Uczennicom i Uczniom klas 8 rozpoczynającym 16 czerwca we wtorek swoje egzaminy w specterminach i specwarunkach życzymy bardzo dobrego samopoczucia, pogody ducha, optymizmu i powodzenia. 

Wszystkie nauczycielki i nauczyciele, pracowniczki i pracownicy szkoły oraz uczennice i uczniowie pozostałych roczników - trzymamy na Was kciuki ( niektórzy już od 5. rano albo i wcześniej!). 

Przypominamy, że  podczas egzaminu ósmoklasisty w dniach 16 - 18 czerwca nie będzie lekcji zdalnych dla pozostałych klas. 

czytaj dalej na temat: Egzaminy ósmoklasisty

Weekend czerwcowy

Utworzono dnia 10.06.2020

Przypominamy, że przed nami przedłużony weekend.

11 czerwca (czwartek) to Boże Ciało, a 12 czerwca (piątek) jest dodatkowym dniem wolnym. 

Zdalne spotkania z Temidą dla klas 6 i 7

Utworzono dnia 05.06.2020

W poniedziałek i wtorek (8 i 9 czerwca) odbędą się dla klas szóstych i siódmych zdalne spotkania z Temidą. 

"Lekcje z Temidą" to nieodpłatny program edukacyjny, który ma na celu podnoszenie wiedzy i świadomosci prawnej wśród dzieci i młodzieży. 

O programie sami inicjatorzy piszą: "podczas zajęć kształtujemy i umacniamy szacunek dla prawa oraz wzbudzamy zainteresowanie prawem. Uczymy o systemie prawa w Polsce, a także jak samodzielnie szukać przepisów prawnych i w jaki sposób rekrutować na studia prawnicze. Uświadamiając uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników zwiększamy bezpieczeństwo w szkołach. Ponadto program obejmuje informacje z zakresu prawa konsumenckiego oraz cyberbezpieczeństwa."

Po egzaminach podobne spotkania są planowane dla klas ósmych.

"Lekcje z Temidą" to inicjatywa Pani Agaty Markiewicz - naszej nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie. 

czytaj dalej na temat: Zdalne spotkania z Temidą dla klas 6 i 7

Nasze Finalistki Koronaolimpiad

Utworzono dnia 04.06.2020

Ta wiadomość z pewnym trudem przedzierała się przez wirusowe kordony, ale w końcu dotarła na naszą stronę. 

Olga Przeszło z 8b i Nina Rajski z 8a otrzymały tytuły finalistek olimpiad adresowanych do uczennic i uczniów szkół podstawowych.

Olga otrzymała tytuł finalistki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN, Nina została finalistką Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, której patronuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. 

Gratulujemy finalistkom Oldze i Ninie.  Gratulacje i podziękowania składamy także polonistce Pani Annie Lewenstam oraz anglistce Pani Zofii Kremer. 

czytaj dalej na temat: Nasze Finalistki Koronaolimpiad

Harmonogram działań w ramach rekrutacji elektronicznej po szkole podstawowej

Utworzono dnia 02.06.2020

Informujemy, że w naszym menu bocznym w zakladce Rekrutacja po szkole podstawowej zamieściliśmy dla uczennic i uczniów kals 8 harmonogram działań w ramach elektronicznej rekrutacji po szkole podstawowej.  

Logowanie do systemu i zakładanie kont odbędzie się w szkole 15 czerwca, w dniu uruchomienia systemu.

List Otwarty Do Burmistrza Miasta Milanówka

Utworzono dnia 22.05.2020

Zamieszczamy niżej List Otwarty wystosowany przez Zarząd MTE, Dyrekcję Szkoły oraz Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego MTE do Burmistrza Miasta Milanówka w związku z publikacjami portalu milanowek.info. Pismo zostało złożone w dniu 22 maja b.r. w Urzędzie Miasta.

czytaj dalej na temat: List Otwarty Do Burmistrza Miasta Milanówka

Podziękowanie

Utworzono dnia 27.05.2020

Zarząd Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego składają Panu Prezesowi Firmy AdiFeed serdeczne podziękowania za przekazanie naszej szkole daru w postaci środków ochrony osobistej. 

 

 

czytaj dalej na temat: Podziękowanie