Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Zebrania online dla rodziców przed nowym rokiem szkolnym

Utworzono dnia 25.08.2020

Informujemy, że dyrekcja szkoły i wychowawczynie oraz  wychowawcy klas spotkają się z rodzicami poszczególnych roczników w następujących dniach: 

31 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy rodziców klas 1 i 2 

31 sierpnia (poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszamy rodziców klas 4 i 5. 

1 września o godzinie 18.00 odbędą się spotkania dla klas 6,7, i 8. 

Linki do meetów otrzymają Państwo na skrzynki mailowe w dniach spotkań. 

czytaj dalej na temat: Zebrania online dla rodziców przed nowym rokiem szkolnym

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Utworzono dnia 31.07.2020

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można odbierać w dniu dzisiejszym 31 lipca 2020 r. od godz. 11.15 do godz. 17.00.

Zapraszamy uczennice i uczniów klas ósmych lub ich rodziców/ opiekunów prawnych. 

czytaj dalej na temat: Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Utworzono dnia 26.07.2020

Informujemy, że Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przekaże dyrektorom szkół podstawowych wyniki i zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty w dniu 31 lipca 2020 roku. 

Indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne dla uczniów w systemie ZIU 31 lipca 2020 od godz. 10.00.

Dane do logowania do serwisu ZIU uczennice i uczniowie naszych klas ósmych otrzymają za pośrednictwem sekretariatu szkoły 30 lipca 2020r. (czwartek) na swoje szkolne skrzynki mailowe. 

O trybie odbioru zaświadczeń o wynikach egzaminu poinformujemy wkrótce. 

czytaj dalej na temat: Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Podziękowanie

Utworzono dnia 02.07.2020

Bardzo dziękujemy w imieniu uczennic i uczniów klas ósmych oraz  ich rodziców a także w imieniu Milanowskiego Towarzystwa  Edukacyjnego i Dyrekcji naszej szkoły 

Panom Jarosławowi Bzdakowi za oprawę medialną a także Panu Olgierdowi Chodynieckiemu za oprawę fotograficzną uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 8 w dniu 25 czerwca b.r. 

Podziękowania składamy także Pani Hannie Musur-Bzdak i Panu Krzysztofowi Lewenstamowi za czujną opiekę nad łączami, przesyłami, transmisjami i innymi cudami techniki. 

czytaj dalej na temat: Podziękowanie

Szkoła w lipcu

Utworzono dnia 01.07.2020

Uprzejmie informujemy, że administracja i sekretariat szkoły działa do 10 lipca (piątek)  włącznie. W dniach 11-26 lipca 2020 r. szkoła będzie zamknięta. 

Działanie wznawiamy po przerwie od 27 lipca (poniedziałek). 

 

Konkursy kuratoryjne z 3 naszymi finalistkami

Utworzono dnia 24.06.2020

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Uzupełniamy je o kolejne informacje o wspaniałych osiągnięciach uczennic i uczniów naszej szkoły.

W tegorocznych konkursach organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty 3 nasze uczennice otrzymały tytuły finalistek. Olga Przeszło została finalistką Konkursu Polonistycznego, Maja Kaźmierska - finalistką Konkursu Chemicznego ( obie dziewczyny to uczennice tegorocznych klas 8)  a Hania Dziduszko- finalistką Konkursu Historycznego ( jest jedyną uczennicą tegorocznych klas 7 w tym gronie).

Dodajmy, że w tym koronawirusowym roku szkolnym nie było tytułów wyższych niż finalista i finalistka.

Składamy gratulacje naszym finalistkom oraz nauczycielom - Państwu Annie i Krzysztofowi Lewenstamom, Pani Agacie Markiewicz oraz Panu Marcinowi Wróblewskiemu.

 

czytaj dalej na temat: Konkursy kuratoryjne z 3 naszymi finalistkami

Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

Utworzono dnia 23.06.2020

Miło nam poinformować, że wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała liczna grupa naszych uczennic i  uczniów. Są to: czwartoklasistka Lena Banasiak i Wiktor Dziduszko, piątoklasistki Ala Sobczak i Łucja Chłopik, siódmoklasistki i siódmoklasiści  Kinga Zajdel,  Mateusz Jaroszewski, Olivier Miazek i Piotr Jaroszewski oraz ósmoklasistki  Aleksandra Czerniak , Magdalena Jurczak i Maja Kaźmierska.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i uczniom oraz składamy gratulacje i podziękowania całemu zespołowi naszych matematyczek. 

 

czytaj dalej na temat: Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

Podziękowanie dla klas 8

Utworzono dnia 19.06.2020

Drogie Ósmaczki i Drodzy Ósmacy, 

wychowawczynie, dyrekcja, wszyscy nauczyciele i nauczycielki oraz pracownicy i pacowniczki naszej szkoły składają Wam podziękowanie za wzorową postawę podczas egzaminu ósmoklasisty. W tym niełatwym dla Was czasie i warunkach, w jakich przyszło Wam go pisać, wykazaliście się ogromną dojrzałością i zrozumieniem dla wszystkich obostrzeń związanych z przeprowadzeniem tego egzaminu.

Jesteśmy zbudowani Waszym zaangażowaniem i podejściem do zadań egzaminacyjnych oraz wszelkich procedur i ustaleń.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie dla klas 8

Na Brzozowej dzieci filozofują i to jak!

Utworzono dnia 17.06.2020

Zuzia Jędrzejewska z 6a zajęła II miejsce w  Konkursie Filozoficznym dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej "Dzieci filozofują". Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Aqueduct a celem jest, jak piszą na swej stronie członkowie stowarzyszenia, "promowanie edukacji filozoficznej dla najmłodszych uczniów". 

Tym promowaniem i filozofowaniem z dziećmi mniejszymi i większymi od lat zajmuje się w naszej szkole Pan Marcin Jażyński.

Gratulujemy Zuzi i jej mistrzowi - Panu Marcinowi Jażyńskiemu. 

Egzaminy ósmoklasisty

Utworzono dnia 15.06.2020

Wszystkim Uczennicom i Uczniom klas 8 rozpoczynającym 16 czerwca we wtorek swoje egzaminy w specterminach i specwarunkach życzymy bardzo dobrego samopoczucia, pogody ducha, optymizmu i powodzenia. 

Wszystkie nauczycielki i nauczyciele, pracowniczki i pracownicy szkoły oraz uczennice i uczniowie pozostałych roczników - trzymamy na Was kciuki ( niektórzy już od 5. rano albo i wcześniej!). 

Przypominamy, że  podczas egzaminu ósmoklasisty w dniach 16 - 18 czerwca nie będzie lekcji zdalnych dla pozostałych klas. 

czytaj dalej na temat: Egzaminy ósmoklasisty