Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów

Utworzono dnia 22.05.2020

Mamy przyjemność poinformować o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w konkursach, których etapy odbyły się przed zawieszeniem zajęć. Sukcesywnie docierają do szkoły dane i dyplomy. 

Julia Pawlak i Mikołaj Nerkowski otrzymali tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logoicznych. Gratulujemy Wam serdecznie! Gratulacje i podziękowania składamy również Panu Marcinowi Jażyńskiemu. 

Duża grupa naszych uczennic i uczniów z klas 7 i 8 otrzymała tytuł finalisty w XI edycji Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Są to: Ola Czerniak, Maja Kaźmierska, Ida Folwarska, Ania Florczak, Magda Jurczak, Emilka Walacik, Hania Dziduszko, Marcin Horszczaruk, Kostek Kowalczyk i Marcin Anduła. 

Gratulujemy Wam wspaniałego sukcesu. Podziękowania i gratulacje składamy także naszym matematyczkom uczącym w klasach 7 i 8 : Paniom Katarzynie Biedrzyckiej, Annie Jurczak i Ewie Kozak. 

 

czytaj dalej na temat: Wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów

Zdalnie ze specjalistą o ważnych sprawach dla nastolatków

Utworzono dnia 20.05.2020

Z pewnością egzamin po klasie 8 jest bardzo ważną sprawą dla naszych ósmaczek i ósmaków. Jednak nauka i sfera intelektualnego rozwoju nie powinna przesłaniać innej ważnej sfery- fizyczności człowieka i związanych z nią potrzeb.

Stąd pomysł na zdalne spotkanie dla uczenic i uczniów klas 8 ze specjalistą ginekologii Panem Doktorem Witoldem Rogiewiczem, od lat odwiedzajacym naszą młodzież, wcześniej gimnazjalną, obecnie uczącą się w naszej szkole podstawowej. 

Spotkanie miało miejsce 19 maja b.r. i było, w ocenie uczenic i uczniów oraz wychowawczyń klas 8, bardzo potrzebne. Dziękujemy obu wychowwczyniom klas 8 - Pani Anecie Sobieraj i Pani Agacie Markiewicz za zorganizowanie tych zajęć. 

Dziękujemy Panu Witoldowi Rogiewiczowi za kolejne spotkanie i współwychowywanie  naszej młodzieży do akceptacji samych siebie. 

czytaj dalej na temat: Zdalnie ze specjalistą o ważnych sprawach dla nastolatków

Wykład Pani Profesor Ewy Paczoskiej dla naszych uczniów

Utworzono dnia 20.05.2020

Klasy 7 i 8  wysłuchały 20 maja b.r. onlinowego wykładu Pani Profesor Ewy Paczoskiej na temat "Choroby w literaturze". Wybór tematu wydaje się oczywisty w obecnej sytuacji, jednak nawet bez tego kontekstu cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. 

Dodatkowym walorem dla starszych klas jest z pewnością doświadczenie kontaktu z nauczycielem akademickim oraz formą wykładu jako sposbem przekazywania wiedzy. 

Dziękujemy Pani Profesor Ewie Paczoskiej za wykład, a Pani Doktor Annie Lewenstam - naszej polonistce za pomysł i zorganizowanie spotkania. 

czytaj dalej na temat: Wykład Pani Profesor Ewy Paczoskiej dla naszych uczniów

Klasy 4 z wizytą u króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Utworzono dnia 20.05.2020

20 maja b.r. klasy 4 złożyły wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu w Wilanowie. Wizytę w wersji online zapowiedziała i zorganizowała nasza historyczka Pani Agata Markiewicz. Zdalny Wilanów bardzo gościnnie przyjął naszych uczniów i nauczycieli. 

Na zakończenie lekcji odbył się quiz. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły uczennice Zuzia Wlazłowska i Lena Banasiak. Gratulujemy!

Nowe regulacje MEN w sprawie funkcjonowania szkół

Utworzono dnia 15.05.2020

Na naszej stronie w zakładce Zawieszenie zajęć zamieściliśmy Rozporządzenie MEN z 18 maja b.r. dotyczące funkcjonowania szkół od 25 maja b.r. oraz ogłoszony przez MEN Planowany kalendarz zmian w szkołach do wakacji. 

Informacja Zarządu MTE

Utworzono dnia 13.05.2020

Szanowni Państwo, w dniu 30 marca br. pani Jadwiga Zduńczyk, członkini Zarządu Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego od 2018 roku, złożyła rezygnację z pełnionej w Zarządzie MTE funkcji. Rezygnacja została wymuszona zmianami organizacyjnymi w miejscu zatrudnienia pani Jadwigi.

W imieniu członków i członkiń Zarządu MTE oraz Dyrekcji Społecznej Szkoły Podstawowej MTE składamy pani Jadwidze Zduńczyk serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie w prace Zarządu, za trafne pomysły i za niezliczone godziny pracy społecznej na rzecz Szkoły.

Twój 1% na pracownię informatyczną w naszej szkole

Utworzono dnia 28.02.2020

Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne, jako organizacja pożytku publicznego i organ prowadzący szkołę, gorąco zachęca wszystkich rodziców, opiekunów oraz innych darczyńców do przekazywania 1% podatku na dalszy rozwój naszej szkoły. Nr KRS  00000 73282 

W tym roku darowizny przekazane Milanowskiemu Towarzystwu Edukacyjnemu zostaną przeznaczone na uruchomienie i wyposażenie drugiej pracowni informatycznej dla naszych uczennic i uczniów.

Szczegółowe informacje o sposobie obdarowania znajdą Państwo w zakładce MTE na szkolnej stronie internetowej.

Działajmy razem!

czytaj dalej na temat: Twój 1% na pracownię informatyczną w naszej szkole

Nasi uczniowie - druga drużyną w Polsce w Grarantanna CUP

Utworzono dnia 04.05.2020

Tę wspaniałą wiadomość przekazała nam mama jednego z uczniów. Z nieznacznymi zmianami cytujemy jej treść: 

"Trzej młodzi ludzie z klasy 7 b Mateusz i Piotr Jaroszewscy wraz z Kajetanem Płuszewskim słysząc, że został ogłoszony turniej p.t Grarantana Cup, w której można wygrać pieniądze dla Szkoły, od razu postanowili się zgłosić i dzielnie walczyć przez prawie dwa miesiące.
Drużyn do turnieju zgłosiło się prawie 1.000 z całej Polsce. Wysiłek był o tyle duży, że stanowili zespół, a drużyn z Polski bardzo dużo, na wysokim poziomie umiejętności i strategii w tej grze.
Nagroda była wysoka: 50.000zł dla Szkoły, której uczniowie wygrają.
Uwaga: nasi Panowie wczoraj po zaciętej walce do końca zajęli II miejsce w Polsce !!! :)."

Pieniądze, jak mówią, rzecz nabyta, ale takich uczniów z pewnością zazdroszczą  nam wszystkie szkoły. Pełen szacun, Panowie!  Zdalnie Was ściskamy i gratulujemy!

czytaj dalej na temat: Nasi uczniowie - druga drużyną w Polsce w Grarantanna CUP

Nowy harmonogram egzaminów dla klas 8

Utworzono dnia 27.04.2020

W zakładce naszej strony Egzamin ósmoklasisty publikujemy nowy harmonogram egzaminów dla klas 8 wraz z terminami głównymi i dodatkowymi. 

Termin uruchomienia Elektornicznego systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy nie jest jeszcze znany. 

Na stronie Biura Edukacji uruchomiona została wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę - rok szkolny 2020/2021. 

 https://wyszukiwarka.spw.edu.pl 

Wyszukiwarka umożliwia znalezienie szkół zgodnie z preferencjami uczniów. Kandydat może wybrać:

  • typ szkoły,
  • dzielnicę,
  • typ oddziałów,
  • preferowane języki,
  • przedmioty rozszerzone,
  • przedmioty punktowane. 

Dodatkowo ma możliwość wyboru oddziałów:

  • integracyjnych,
  • dwujęzycznych, międzynarodowych,
  • sportowych i mistrzostwa sportowego.
czytaj dalej na temat: Nowy harmonogram egzaminów dla klas 8

Bliżej Japonii z jutuberem Emilem Truszkowskim

Utworzono dnia 24.04.2020

We wtorek 28 kwietnia o godz.13.30 Emil Truszkowski, znany jutuber , który w swoich filmach pokazuje Japonię i Koreę, spotka się z naszymi uczniami, aby im specjalne opowiedzieć o Japonii. W ten sposób rozpoczynamy cykl zajęć dodatkowych, które bedziemy mieć dzięki współpracy z akademią jutuberów. 

Spotkamy się na meet, do którego link zostanie podany w specjalnym classroomie, a kod do niego roześlemy librusem do wszystkich uczennic i uczniów zaproszonych na to wydarzenie. 

Spotkanie jest dla chętnych od klasy 5 do 8. 

 

czytaj dalej na temat: Bliżej Japonii z jutuberem Emilem Truszkowskim